Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kompasy / Busole

Busola magnetyczna jest urządzeniem, którego celem jest nawigacja właściwa, pomagający wyznaczyć kierunek bieguna magnetycznego. Busola tak jak kompas, jest wyposażona w igłę magnetyczną. Kompas przyjęło się, że jest pudłem z podziałką w stopniach, zawierający po prostu igłę magnetyczną, a busola to urządzenie z igłą magnetyczną i podziałką, które służy do celowania i wyznaczenia azymutu.

Kompas turystyczny – charakterystyka

Kompas turystyczny pomaga wyznaczyć kierunki świata. Jest świetną alternatywą dla naturalnych trików, które pomagają nam wyznaczyć np. północ (a tym samym inne kierunki).

Jaka jest tak naprawdę różnica między kompasem turystycznym a busolą?

Kompas turystyczny aktualnie wyposażany jest w igłę magnetyczną umieszczoną w cieczy lub igła magnetyczna zawieszona jest na ostrzu w zbiorniku wypełnionym powietrzem. Natomiast Busola dla porównania z kompasem jest urządzeniem wielofunkcyjnym i tak jak kompasy została wyposażona w igłę magnetyczną wskazującą kierunek północny. Jednak posiada również przyrządy celownicze, czyli muszkę i szczerbinkę pozwalające w terenie wyznaczać azymuty i przemieszczać się bez pomocy mapy.

Aktywne filtry

L

145,00 zł
  • Obecnie brak na stanie