Gryfy Łamane

Gryfy łamane

Gryf łamany nie jest tak popularny jak klasyczny gryf prosty, ale w rzeczywistości służy do tego samego, czyli do mocowania obciążeń treningowych. Różnica polega na ciut innej konstrukcji i sposobie w jakim chwytamy gryf, co powoduje, że trochę inaczej rozkładają się siły. W takim przypadku mamy również inne oddziaływanie na mięśnie ramion. Zapraszamy do sprawdzenia na naszym sklepie, które gryfy łamane będą odpowiednie dla konkretnego użytkownika.

Jakie są różnice między gryfem łamanym, a prostym?

Naszym zdaniem warto zacząć ćwiczenia od gryfu łamanego właśnie, ponieważ zmieniony układ gryfu wpływa na mniejsze obciążenia na nasze nadgarstki, co zmniejsza prawdopodobieństwo złapania kontuzji. Podsumowując gryf typu łamanego będzie dobrym wyborem dla początkujących miłośników sportu, siłowni.

Gryf łamany, ale mocno czy lekko?

Nie bez powodów jedne gryfy łamane mają większy kąt łamania niż innego rodzaju gryfy. Gryf o mniejszym łamaniu jest bardziej uniwersalny, ponieważ możemy go stosować przy pracy angażując większą ilością partii mięśniowych. Natomiast gryf mocno łamany nie jest uniwersalny, sprawdza się wyśmienicie w treningach ukierunkowanych na budowę masy i rzeźbienie tricepsów. Zachęcamy do przetestowania obu wersji gryfów łamanych i zakup najbardziej odpowiedniego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Shopping Cart